Turneplan 2015/2016
Lille Blå og Lille Gul
22. november i Herning
Turneplan 2014/2015
De Hellig tre Konger så Hjertensglad
28. november Ulstrup Bibliotek kl. 16.00
29. november Tårnby Bibliotek kl. 11.00
13. januar 2 forestillinger Mors og Thisted
14. januar Nørresundby Kirke kl. 9.00 & 11.00
15. januar i Hjørring
Farfar Krigsmand
6. november Måløv Sognegård kl. 19.00
8. november Dalum Kirkes Anneks kl. 13.00
11. november Lumby Sognegård kl. 10.00
12. november Lystrup Sognegård kl. 10.00
13. november Odense Valgmenighed kl. 19.00
14. november Kollerup Multihal kl. 16.30
19. november Hadsten Højskole kl. 13.00
20. november Hinnerup kl. 10.00 & 12.00
25. november Frihavnskirken kl. 19.30
27. november Teatret OM kl. 10.00 & 12.30
Lille Blå og Lille Gul
Abrahams Døtre
20. oktober Gug Kirke kl. 9.30 & 11.30
21. oktober Bagterp Skole, Hjørring kl. 10.00 & 12.00
22. oktober Hjallerup Kulturhus kl. 10.00
23. oktober Brønderslev Sognegård kl. 10.00
27. Oktober Silkeborg og omegn
28. Oktober Silkeborg og omegn
29. Oktober Silkeborg og omegn
30. Oktober Silkeborg og omegn
31. Oktober Silkeborg og omegn
Turneplan 2013/2014
De Hellig tre Konger så Hjertensglad
30. november Park Bio Frederikssund
1. december Uvelse Kirke kl. 14.45
3. december Fjaltring Kirke kl. 10.00
9. december Frederikssund Kirke kl. 10.00
9.december Oppe Sundby Kirke kl. 13.00
10. december Skoven kirke kl. 10.00
11. december Frederikssund kl. 10.00
11. december Vejleå Kirke kl. 17.30
12. december Islebjerg kirke kl. 10.00
13. december Skibby kl. 10.00
17. december Vejleå Kirke kl 10.00
5. januar Vestkirken kl. 12.00
5. januar Glostrup Kirke kl. 16.00
6. januar Dronning Ingrids hjem kl. 14.00
8. januar Stenstrup kirke kl. 10.30
9. januar Tårs ved Hjørring kl. 9.00
12. januar Frederiksborg Slotskirke kl. 15.00
2. marts Uggeløse Kirke kl. 10.00
Farfar Krigsmand
6. november Haslev Bibliotek kl. 10.00
7. november Nordre Frihavnskirke kl. 19.30
10. november Sinding forsamlingshus kl. 14.30
11. november Paarup skole kl. 10.00
12.november Gernersalen Bistrup Kirke kl. 16.00
13. november Kulturhuset Sløjfen Hadsten kl. 13.00
14. november Hinnerup sognegård kl. 10.00 & 12.00
15. november Hadsten Højskole kl. 10.30
18. november Biblioteket i Randers kl. 9.00 & 11.00
19. november Ørting kl. 19.00
20. november Bramdrup sognegård kl. 16.00
21. november Grindsted Vestre Skole kl. 8.15
25. november Faxe sognehus kl. 10.15
26. november Karise sognehus kl.9.00
27. november Lindehøj Kirkes Menighedslokale kl. 15.00
28. november Egå ungdomshøjskole kl. 11.00
Lille Blå og Lille Gul
8. november Kulturhuset Kilden kl. 15.00
17. juni Konfirmationshuset i Smørum kl. 10.00
Abrahams Døtre
22. oktober Tårnby 9.30
23. oktober Issø skolen Stensstrup 10.30
24. oktober Sindal sognegård kl. 10.15
25. oktober Gug Kirke 9.30 & 10.30
28. februar Vordingborg Teater kl. 10.30
29. april Vanløse Kulturstation
30. april Vanløse Kulturstation
Babelstårnet
24. februar Kagerup
22. marts Fårevejle Kirke kl. 11.00
3. juni Køge
4. juni Stevns
5. juni Faxe
6. juni Køge
10. juni Køge
11. juni Faxe
12. juni Stevns
13. juni Stevns
Historien om Zakæus
23. september kl. 9.00 & 11.00
24. september kl. 9.00 & 11.00
25. september kl. 9.00 & 11.00
27. september kl. 9.00 & 11.00
4. oktober kl. Sundkirken kl. 17.30
Undervisning
17. september i Smørum
18. september i Smørum
19. september i Smørum
Turneplan 2012/2013
De Hellig tre Konger så Hjertensglad
31. oktober Hundige Kirke kl. 14.30
3. januar Bramdrup Kirke kl. 17.00
4. januar Alsønderup Kirke kl. 10.30
5. januar Kværkeby Kirke kl. 15.00
8. januar Opstandelseskirken kl. 9.15 og kl. 17.30
9. januar Gislinge Kirke kl. 10.00 & Hagested Kirke kl. 13.00
25. januar Zahles seminarium formiddag
27. januar Vangede kirke kl. 15.00
Farfar Krigsmand
6. september Horserød statsfængsel kl. 18.00
7. september Cleanhouse Nordvest kl. 13.00
10. september Hylleholt skole kl.10.20
11. september Nørre Snede Fængsel kl. 15.15
12. september Smidstrup-Skærup skole kl. 10.30
13. september Renbæk Fængsel Åbne
14. september Renbæk Fængsel Lukkede
16. januar Boesagerskolen kl. 10.00 & 12.00
17. januar Kingoskolen kl. 10.00
18. januar Haslev Bibliotek kl. 13.00
21. januar Medborgerhuset i Them kl. 19
22. januar Nørregaards Teater kl. 10.00
24. januar Frihavns Kirke kl. 19.00
29. januar Kollerup skole kl. 19.00
31. januar Ansgar Kirke kl. 8.15
4. februar National Museet kl. 10.00
5. februar National Museet kl. 10.00 & 12.00
6. februar National Museet kl. 10.00
7. februar National Museet kl. 10.00
8. februar Vordingborg Teatersal kl. 11.00
12. februar Hotellet kl. 11.00
28. maj Engholm Kirke, kl. 10.00 & 12.00
11. juni Teater Grob kl. 13.00 & 17.00
Lille Blå og Lille Gul
16. februar Gørlev Bibliotek kl. 13.30
20. februar Frederiksberg Bibliotek kl. 9 & kl. 10.30
21. februar El-værket Frederikssund kl. 10.00 og 11.30
22. februar Ulstrup Bibliotek kl. 15.00
23. februar Esbjerg Bibliotek kl. 11.00
16. marts Vejle Bibliotek kl. 10.00 og kl. 11.30
24. april Magion Bibliotek i Billund kl. 10.00
Abrahams Døtre
25. februar Galaksen, Værløse kl. 11.00 og kl. 13.00
9. april Teater Nordkraft kl. 9.30 & 11.30
Babelstårnet
23. januar Kragelund Kirke kl. 19.00
4. marts Helsinge kl. 20.15
13. april Fårevejle kl. 11.00
13. maj kl. 10.00 Hylleholt Kirke
14. maj kl. 10.00 Karise Kirke
15. maj kl. 10.00 Haslev Kirke
16. maj kl. 10.00 Højelse Kirke
21. maj kl. 10.00 Faxe Kirke
22. maj kl. 10.00 Ølby Kirke
23. maj kl. 10.00 Spjellerup Kirke
24. maj kl. 10.00 Strøby Kirke
Historien om Zakæus
5. marts kl. 9.00 & 10.30 Herfølge Kirke
7. marts kl. 8.30 & 10.00 Haslev Kirke
11. marts kl. 8.30 & 10.00 Hylleholt Kirke
12. marts kl. 8.30 Magleby Kirke
12. marts kl. 10.30 Havnelev Kirke
14. marts kl. 8.30 Borup Kirke
14. marts kl. 10.30 Gørslev Kirke
15. marts kl. 9.00 Køge Kirke
15. marts kl. 11.00 Ølby Kirke
18. marts kl. 10.00 Strøby Kirke
19. marts kl. 10.00 Terslev Kirke
20. marts kl. 8.30 Faxe Kirke
20. marts kl. 10.30 Karise Kirke
21. marts kl. 8.30 Haarlev Kirke
21. marts kl. 10.30 Hellested Kirke
22. marts kl. 10.00 Højelse Kirke
5. april kl. 10.00 Køge Kirke
Turneplan 2011/2012
Farfar Krigsmand
3.oktober Lystrup Kirke kl. 10.00
6. oktober kl. 10.00 TeaterNordkraft
27. oktober Frederikssund Sognegård kl. 19.00
12. november Sorø Sognegård kl.13.00
26. januar Masken Nykøbing Falster kl. 19.30
29. januar Stenløse Sogengård kl. 15.30
20.februar Antvorskov Kirke kl.13.00
23. februar Bistrup kl. 17.00
12. april Enghave Kirke kl. 19
13. april Falkonergårdens Gymnasium kl. 10.30
17. april Statsfængslet Møgelkær kl. 19.00
18. april Mungo Park Kolding kl. 11.00 & 13.00
2. maj Statsfængslet Søby Søgård kl.19.00
3. maj Husets teater kl. 17.00
8. maj Nyborg Statsfængsel kl. 15.30
11. maj Anstalten ved Herstedvester kl. 18.00
15. maj Vridsløse Statsfængsel kl. 18.30
16. maj Jyderup Statsfængsel kl. 15.30
21. Maj Cleanhouse kl.14.00
5.juni Sønder Omme Statsfængsel kl 16.00
6. juni Statsfængslet ved Kragskovshede kl 19.00 åben afdeling
7. juni Statsfængslet ved Kragskovshede kl 19.00 lukket afdeling
Lille Blå og Lille Gul
30. oktober Munkekærskolen Solrød strand kl. 11.00
5. november Gadstrup
8.november Søndersø bibliotek kl. 10.00
9. november Otterup Bibliotek kl. 10.00
10. november Bogense Bibliotek 10.00
Abrahams Døtre
18. september Johanneskirken, Greve kl. 13.00
25. oktober Rismølleskolen, Rander kl. 10.00
16. januar Haslev Kirke kl.10.00
17. januar Haslev Kirke kl. 10.00 & 12.00
18. januar Borup Sognehus Kl. 10.00
19. januar Ølby Kirke kl. 10.00
20. januar Kongsted Kirke kl. 8.30
24. januar Herfølge sognegård kl.10.00
De Hellig tre konger så Hjertensglad
2. november Hundige Kirke kl.14.30
15. november Egedal Kirke kl. 9.30 & 11.00
16. november Mørdrup Kirke kl. 9.30 & 11.00
17. november Grejs Kirke kl. 19,00
20. november Hårslev Kirke , Hårslev kl. 16.00
1. december Blistrup kirke kl. 10.00
9.december Jakobskirken, Roskilde kl. 9.00 & kl. 11.00
12. januar Almind Kirke kl. 17.00
29. januar Sengeløse Kirke kl. 11.00
Babelstårnet
27. februar Kagerup kl. 20.15
14. april Fårevejle Kirke kl. 11.00
22-25 maj Køge
29-31 maj Køge
Fotograf Pia Britton
|